Ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviq dhe komandanti i përgjithshëm i Ushtrisë serbe Milan Mojsiloviq kanë vizituar sot forcat ushtarake serbe në Rashkë.

Sipas mediumit serb N1, pas vizitës dhe fotografive, gjashtë automjetet ushtarake të vendosura dy kilometra larg Jarinjës u kthyen në kazermë.

Sipas njoftimit, gjatë vizitës ministri i serb i Mbrojtjes, ka biseduar me ushtarë serbë, të cilët janë duke kryer detyra përgjatë vijës administrative.

Sot, mediumi serb N1 ka raportuar se në rrugën drejt pikës kufitare të Jarinjës, në Rudnicë nga ana e Serbisë, dy kilometra larg Jarinjës, janë vendosur gjashtë automjete ushtarake (topa me rreze të gjatë veprimi) të ushtrisë serbe dhe një numër i caktuar i policisë ushtarake.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

ASh kërkon përgjegjësi për vdekjen e Qerimit: Të konfirmohet pafajësia e të akuzuarve në rastin “Alfa”

Nga Aleanca për Shqiptarët kërkojnë hetim mbi rrethanat e vdekjes së Rexhaië…

Castex: Po përballemi me një rifillim të epidemisë, por nuk duhet të alarmohemi

Kryeministri francez, Jean Castex theksoi sot për mikrofonin e “France Inter” se…

Media ndërkombëtare: Serbia po përdor mercenarët rusë për të nxitur konfliktin në Kosovë

Situata në veri të Kosovës ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare. Në…

Shqipëria me mungesa në Ligën e Kombeve

Mbrojtja pa Gjimshitin, Kumbullën dhe Dermakun Ndeshjet vendimtare, dy të fundin e…

Në Shkup, Ursula von der Leyen do të prezantojë një paketë për mbështetje

Pako për mbështetje energjetike nga Komisioni Evropian për rajonin javën e ardhshme…