BDI dhe LSDM janë njëlloj, pakashumë, pasi janë bërë si binjak siamez. Kështu i ka quajtur partnerët e koalicionit në ekzekutivin e RMV, lideri i opozitës shqipëtare, Ziadin Sela.

“Të dy palët janë pratnerë të qeverisë. Ky tjetri (Zaevi) është kryemashtruesi i vendit. Fjala e tij në opinion nuk është dosido për qytetarët, mendoj se çdo kush i ka të freskëta fjalët e tij nga ato preskonferenca për të vërtetën e tmerrshme për “Monstrën”. Pastaj, sot e shohim tek luan politikisht përsëri në kurrzi të disa familjeve të cilat i vaujnë pasojat qoftë të atyre familjeve të atyre të rinjëve që u vranë, qoftë atyre familjarë që ndoshta padrejtësisht shetiten gjyqeve e i rigjykojnë dhe na shtojnë dliemat mbi drejtësinë”, tha Zidain sela, kryetar i ASH-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…