Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela, nuk ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit, duke thënë se vlerësimin për zgjedhjet do ta bëjë partia pas raundit të dytë, që zhvillohet më 31 tetor, shkruan gazeta LAJM.

“Jemi në zgjedhje akoma edhe ca ditë na ndajnë për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale dhe paralelisht me këtë edhe mundësia e krijimit të një shumicë të re parlamentare që jemi në rrugë të mbarë për ta bërë të njëjtën”, tha Sela.

LAJM: Si e vlerësoni rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit?

Sela: S’kanë përfunduar zgjedhjet akoma. Do të duhet të kryhet raundi i dytë. Në raundin e dytë do të keni vlerësimin komplet të partisë.

Këto komente Sela i ka bërë para mbledhjes së Kryesisë Qendërore të ASH-së./Lajm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…