Ziadin Sela, Kryetari i Aleancës për Shqiptarët uroi fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje përmes një statusi në rrjetin social Facebook:

“Shqiptarët në Kosovë sot u përcaktuan për vlerën themelore të demokracisë, NDRYSHIMIN. Urime Vetëvendosje, urime Albin.. Erdhi dita të mbash mbi supet e tua peshën e zhvillimit dhe progresit të Kosovës, të kthesh shpresën.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Greta në Kombet e Bashkuara për klimën: Ju vodhët ëndrrat e mia! Surpriza Trump dhe Putin

“Ju keni vjedhur fëmijërinë time, ëndrrat e mia.” Kjo ishte akuza që adresoi…

Vdesin tre pacient nga koronavirusi, numri i viktimave në vend shkon në 21

Alsat mëson se gjatë natës së djeshme në vendin tonë janë shënuar…

Bogujevci: Të rishikohet çështja e adresimit të personave të pagjetur në dialogun me Serbinë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, ka thënë se duhet të rishikohet…

Meta tjetër thirrje për zgjedhjet: Shqipëria nesër në Referendum kundër dhunës e pro paqes

Presidenti Ilir Meta ka bërë sërish një thirrje për votimet e nesërme.…

Biden do të bisedojë me presidentin ukrainas

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, pritet që të zhvillojë një…