“Kjo pranverë do të jetë me shumë diell”,kështu është shprehur sot lideri i Aleancës për Shqiptarë Ziadin Sela gjatë një  takimi me qytetarët shqiptarë në rajonin e Shkupit.
Aleanca për Shqiptarët synon të realizoj fitore në zgjedhjet e 12 Prillit. Të bindur për fitore janë shprehur edhe përfaqësuesit e Bashkimit Demokratik për Integrim, të cilët sonte kanë rizgjedhur liderin e tyre Ali Ahmeti, raporton INA.

Ndërkohë, ende nuk dihet fati i negocitave për bashkëpunimin e opozitës shqiptare dhe lidhjes së një koalicioni parazgjedhor. I vetmi informacion që ka dal nga partitë opozitare deri tani, është se, bisedimet po zhvillohen në atmosferë pozitive.

Sipas analistëve, por edhe anketave të fundit, nëse opozita shqiptare nuk del e bashkuar në zgjedhje, BDI-ja sërish do t’i fitojê zgjedhjet në kampin shqiptarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…