Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, në një intervistë në Programi 200, ka folur për herë të parë pas zhvillimeve të fundit politike, dhe ‘ndarjes’ që kjo parti pati me Alternativën e cila tashmë ka nënshkruar një marrëveshje për të hyrë në Qeveri, shkruan Alsat.

Përvec kësaj, Sela ka treguar se tashmë është krijuar një zhgënjim në lidhje me koalicionet, mirëpo nuk ka mohuar e as pohuar asgjë, në lidhje me atë se a do të ketë ndodnjë koalicion tjetër me partitë e tjera.

“Tani shtë periudha e raportit që duhet ta japë kuvendi i secilës degë të partisë. Ky proces do të përfundojë me mbajtjen e Kuvendit Qendrorë të ASH-së. Në 2022 e kemi vitin zgjedhorë, kongresin brenda për brenda partisë. Fillimi i këtij viti do të jetë me angazhime politike”, tha Sela.

“Sa i përket partive tjera politike nuk e di, ne kemi bërë koalicione sepse e ka kërkuar populli. Tahs po shihet që gjërat nuk po ecin si duhet sepse po krijohet një zhgënjim”, theksoi ai./ Alsat.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…