Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, sonte në “Click Plus” në TV21 ka theksuar se është e çuditshme që kryeministri Zoran Zaev është shumë kritik ndaj tij, ndërsa me ndihmën e tij është bërë kryeministër

“Dëgjoj dhe shoh që Zoran Zaev ka qenë mjaft kritik ndaj meje kohëve të fundit. E çuditshme, po. Është e çuditshme sepse aty ku është tani, është me ndihmën time. Unë shoh që tani janë në marrëdhënie të mira me BDI-në. Vitin e kaluar ishin kundërshtarë, tani janë bashkë. Për këto zgjedhje kanë koalicion me BDI-në. Në përgjigje të kësaj kemi bashkëpunuar me VMRO-DPMNE-në”, tha Sela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…