Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot pas mbajtjes së takimit me liderët në pyetjen e gazetarit se si është ndjer zoti Sela si shqiptar, jo si politikan për praninë e 5 liderëve shqiptarë në takim, që shpesh edhe nuk flasin ndërmjet veti, ndërkohë që nga pala maqedonase ishin vetëm dy liderë të cilët përfaqësojnë rreth 100 deputet, Sela tha se: ”Përgjigjen për këtë pyetje më së miri duhet ta kërkoni te ata liderë që kanë privatizuar partitë e tyre duke aluduar në Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin dhe kanë pamundësuar që ti hapin partitë ku pjesë e veprimit politikë të bëhet çdo intelektual dhe çdo qytetar i cili vlerëson që politikisht duhet të jap kontribut. Natyrisht nuk është një ndjesi e mirë, por zgjedhjet e 12 prillit të jeni të sigurt që do të largojnë shumë aktor politikë të cilët ndoshta edhe thirren nga kjo problematik të cilën e kanë krijuar edhe vet dhe është në dorë të popullit që ta rregulloj këtë çështje”, deklaroi Sela./Fol/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…