Policia e Podgoricës ka sekuestruar rreth 65 kilogramë marihuanë në Tuz dhe ka arrestuar dy persona.

Sipas policisë malazeze, dyshohet se droga e sekuestruar ishte nisur nga Shqipëria.

Droga është gjetur nga policia pas kontrollit të dy veturave në Tuz, një veturë “Skoda” me targa të Podgoricës, e drejtuar nga A.D dhe një kamion “Renault Kangoo” me targa të Podgoricës, i drejtuar nga personi me iniciale I.D.

“Duke kontrolluar kamionin, policia ka gjetur dy çanta dhe një thes me 65 pako me përmbajtje që dyshohet se është marihuanë, me peshë rreth 65 kilogramë”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sulmi në festivalin e Kalifornisë, momenti kur njerëzit në panik largohen

Të paktën 4 të vrarë dhe 15 të plagosur është bilanci i…

BE-ja do të krijojë platformë për të rindërtuar Ukrainën pas luftës

Bashkimi Evropian do të krijojë një platformë për të koordinuar rindërtimin e…

“Rastet e montuara”, raportet ndërkombëtare bazë për propozimin

Ligji për rivlerësimin e fakteve dhe provave të përdorura në procedurë gjyqësore…

Zvicra bllokon kërkesën e Danimarkës për të dërguar automjete të blinduara të prodhimit zviceran në Ukrainë

Qeveria zvicerane ka vënë veton ndaj kërkesës së Danimarkës për të dërguar…

Në BFI nuk ka donacione – BFI i vjedh ndihmat e donuara

Shaqir Fetait mbase i kujtohet kur drejtor të Medresesë ishte Sabahudin ef.…