Në Kuvend e RMV sot seanca do të mbajnë Komisioni për çështje evropiane, Komisioni për transport, lidhje dhe ekologji dhe Komisioni ligjvënës-juridik.

Propozim-ligji për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për zhvillim të balancuar rajonal, me procedurë të shkurtuar, në lexim të dytë është pika e vetme në rend dite të Komisionit për çështje evropiane.

Anëtarët e Komisionit kuvendor për transport, lidhje dhe ekologji duhet ta shqyrtojnë Propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për rrugët publike, me procedurë të shkurtuar. Propozim-ligji është parashtruar nga deputetët Martin Kostovski, Darko Kaevski, Fanica Nikollovska, Dime Velkovski, Arbër Ademi dhe Fadil Zendeli.

Propozim-ligji për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për shtetësinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me procedurë të shkurtuar, në lexim është pika e vetme në rendin e ditës të Komisionit ligjvënës-juridik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…