Kancelari gjerman Olaf Scholz ka firmosur marrëveshje me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed al-Nahyan e cila mbulon përshpejtimin e sigurisë së energjisë dhe rritjen industriale,

Kompania Kombëtare e Naftës së Abu Dhabit (ADNOC) nënshkroi një marrëveshje për furnizimin me gaz natyror të lëngshëm (LNG) për ndërmarrjen gjermane RWE, thuhet në raport.

ADNOC do të dorëzojë dërgesën e parë në fund të vitit 2022 për përdorim në operimin testues të një terminali lundrues të gazit natyror në Brunsbuettel, njoftoi të dielën agjencia shtetërore e lajmeve (WAM), përcjell Reuters.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti: Kosova dhe Shqipëria janë dy vende “si një lis me dy degë”

Kryeministri Albin Kurti ka thënë që përkundër që sot po mbahet mbledhja…

Kosova pjesë e stërvitjeve të NATO-s

Kosova do të jetë pjesë e 26 shteteve në njërin prej ushtrimeve…

Borrell në Shkup: Pushtimi i Ukrainës, “sulm barbar i Putinit”

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian,…

Bundestagu voton për dërgimin e armëve të rënda në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Scholz është kritikuar ashpër për mungesën e tij në…

OBSH: Në Maqedoni paguhen harxhime enorme për…

Thuajse gjysma e amvisërive në RMV kanë paguar privatisht për shërbimet mjekësore.…