Nga fb i Azbi Nuredinit:

Zëvendësministri i Mbrojtjes Bekim Maksuti, në postin e tij gati për katër vjet përfaqësimin e shqiptarve në strukturën udhëheqëse të ministris nuk ka arit ta lëviz nga pika ZERO!
Nga 18 sektor ka vetëm 1 udhëheqës shqiptar!

Për ti mbuluar paaftësit e tij është arogant me kuadrot shqiptar, lejon diskriminimin e të punësuarëve shqiptar në ministri, ka të till që janë të punësuar më shum se 13 vite ende janë me status pune BASHKËPUNËTOR I RI!

Nuk besoj fare se këti tipi i ka borxh diçka BDI dhe Ali Ahmeti që ta tolerojnë të qëndroj në post dhe të abuzoj me kuadrot dhe intetesin shqiptar!

Për respektimin dhe avansimin e shqiptarve në këtë shtet, ēshtë derdhur gjaku i djemëve më të mirë të kombit tonë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…