Kremlini ka thënë se nuk është arritur asnjë marrëveshje me Turqinë për eksportimin e dërgesave të grurit ukrainas përmes Detit të Zi.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, u tha gazetarëve se puna po vazhdonte, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

Turqia ka shtyrë për një marrëveshje midis Rusisë dhe Ukrainës mbi një plan për të rifilluar eksportet e grurit nga portet ukrainase, megjithëse perspektivat për një marrëveshje duken të zbehta, ku secila palë fajëson tjetrën për ndërprerjen e furnizimeve globale të ushqimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Helmimi nga alkooli lë të vdekur 34 persona në Rusi

34 persona kanë humbur jetën pas një helmimi masiv që dyshohet të…

Biden thekson pasojat për Kinën nëse mbështet Rusinë

Presidenti i SHBA Joe Biden tha për CNN se telefonata e tij…

Gjermania konfirmon mbështetjen për Kosovën për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Anëtari i Asamblesë së Përgjithshme të Këshillit të Evropës, Knut Abraham, ka…

SHVL-UÇK kërkon përgjegjësi për rastin e Rexhail Qerimit: Drejtësi e vonuar ose argat i paguar

SHVL UÇK reagon kundër institucioneve relevante në Republikën e Maqedonisë së Veriut…