Rusia nuk është serioze për bisedimet e paqes.

Kështu tha këshilltari i presidentit ukrainas VolodymyrZelensky për Newshour të BBC-së.

Alexander Rodnyansky thotë se bisedimet synojnë të “fusin në kurth Perëndimin që të mendojë se sanksionet e mëtejshme nuk janë të nevojshme”.

“Ata i kanë përdorur këto bisedime si një mënyrë për të larguar vëmendjen nga ajo që po ndodh në fushëbetejë”, shton ai.

“Ju nuk kërkoni paqe dhe bombardoni qytete në një shkallë të gjerë në të njëjtën kohë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zëvendëskryeministri polak gjatë takimit me Zelenskyn: Duhet të kemi një mision të paqes në Ukrainë

Një mision paqeruajtës ndërkombëtar me aftësi ushtarake duhet të dërgohet në Ukrainë,…

Rekord prej gjysmë milioni infektimesh ditore në SHBA

Autoritetet në alarm, nuk përjashtohet ashpërsimi i masave Shtetet e Bashkuara thyejnë…

Në kufi Kosovë-Shqipëri vendosen 41 flamuj në nder të 41 dëshmorëve të rënë (VIDEO)

Kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së,…

Arrin në 83 numri i viktimave nga tornadot në SHBA

Biden shpall gjendjen e katastrofës natyrore në Kentaki Këto janë pasojat katastrofike…

Katër viktima dhe 126 raste të reja me Covid-19, shërohen 48 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1140 testimeve të realizuara, 126 kanë…