Rusia nuk është serioze për bisedimet e paqes.

Kështu tha këshilltari i presidentit ukrainas VolodymyrZelensky për Newshour të BBC-së.

Alexander Rodnyansky thotë se bisedimet synojnë të “fusin në kurth Perëndimin që të mendojë se sanksionet e mëtejshme nuk janë të nevojshme”.

“Ata i kanë përdorur këto bisedime si një mënyrë për të larguar vëmendjen nga ajo që po ndodh në fushëbetejë”, shton ai.

“Ju nuk kërkoni paqe dhe bombardoni qytete në një shkallë të gjerë në të njëjtën kohë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Dorian” vret pesë persona

Të paktën pesë persona u vranë si pasojë e uraganit “Dorian” që…

E goditi me makinë dhe gjuajti me armë zjarri, viktima shpëton, kryerësi në mbajtje

Një burrë është arrestuar të premten në Gjakovë sepse dyshohet se tentoi…

Berisha paralajmëron protesta/ ‘Kërcënon’ Ramën: Kur të ngrihemi në këmbë nuk shqitemi nga rruga pa të hedh ty…

Ish-kryeministri Sali Berisha ia kë bërë të qartë kryeministrit Edi Rama se…

​Kurti javën e ardhshme në samitin në Slloveni, do të tentohet arritja e disa marrëveshjeve rajonale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, javën e ardhshme do të marrë pjesë…

Macron: Jam i shqetësuar me veprimet e fundit rreth termocentralit bërthamor Zaporizhzhia

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky më herët pohoi se ka diskutuar me homologun…