Rusia ka regjistruar 1,178 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit – numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet lokale shëndetësore raportuan këtë shifer, duke përditësuar numrin e përgjithshëm të viktimave në total tashmë 240,871.

Sa I takon infektimeve ditore, janë regjistruar 39,008 raste të reja, nga 40,402 një ditë më parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

BE shtyn hapjen e kufijve, Ja kur mund të udhëtojmë lirisht në zonën Shengen

Behet e ditur nga burimet e sigurta se shtetasit shqiptarë dhe të…

Seance e re për rastin “Target Fortesa”, duhet të dëshmojë kryeministri Zaev

Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup për sot është caktuar seancë e…

Nisen pjesëtarët e FSK-së për në Shqipëri, Mehaj: Së bashku jemi më të fortë në kohë të vështira

Pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë nisur drejtë Shqipërisë për…

Instituti Robert Koch: Pandemia mund të zgjasë dy vjet

Në Gjermani jeta publike gati minimizohet. Instituti prestigjioz gjerman “Robert Koch” vlerëson, se…

Viti 2020 ishte i tmerrshëm për Evropën: Edhe 2021 nuk pritet të jetë shumë më i mirë

Duhet të mundoheni shumë për të gjetur dikë në Evropë që do…