Rusia dhe Ukraina sot do të shkëmbejnë 220 të burgosur të hënën.

Kështu bëri të ditur kreu i rajonit të Donetskut, Denis Pushilin.

Donetsk konsiderohet një nga katër zonat që Rusia në mënyrë të njëanshme pretendoi si territor të saj muajin e kaluar, raporton Sky News.

Pushilin tha se 110 ukrainas, kryesisht gra, do të lirohen në këmbim të lirimit të 80 rusëve, të cilët ai tha se ishin “detarë civilë” dhe 30 personel ushtarak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Në Shqipëri sot hyjnë në fuqi masat e reja

Nisur nga situata epidemiologjike dhe ecuria e procesit të vaksinimit antiCOVID, Ministrja…

Kurti për marrëveshjen e Uashingtonit: Serbia mori gjithçka që deshi, ndërsa Kosova asgjë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka reaguar një ditë pas marrëveshjes…

Ambasadori palestinez në OKB: Palestina përkrah pavarësinë e Kosovës

I pyetur rreth disa deklaratave të ambasadorit palestinez në Serbi, se gjoja…

A mund të ketë paqe në Ballkan pa dënimin e aspiratave shovene të Serbisë

Dy dylbera që më me ëndje pranojnë që Festat e Nontorit t’i…

Si e shkaktoi pandemia një valë të madhe të urisë në Evropë?

Jeta nuk ishte e lehtë për Patrician, madje edhe para periudhës së…