Ministri rus i transportit Vitaly Savelyev, tha se sanksionet nga vendet në mbarë botën kanë shkaktuar probleme serioze logjistike në Rusi.

“Sanksionet e vendosura sot ndaj Federatës Ruse kanë thyer pothuajse të gjithë logjistikën në vendin tonë”, tha ish-CEO i Aeroflot, gjatë një vizite në rajonin Astrakhan të Rusisë jugore.

“Dhe ne jemi të detyruar të kërkojmë korridore të reja logjistike”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Furnizime të shtrenjta publike pa tender, Jovanovska: Do të veprojmë pas raportit

Një pjesë e institucioneve shtetërore, furnizimet e të cilave u kontrolluan nga…

Polonia: Lukashenko po përdor fëmijët në krizën migratore kufitare

ATSH-PAP/ – Përfaqësuesi i Përhershëm polak në Bruksel u tha vendeve anëtare…

Më 12 prill 2020 do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Kryeministri Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar se gjatë takimit…

Partitë larg konsensusit për Presidentin

Zgjedhja e një kandidati për president të vendit duket të jetë vështirë…

Arabia Saudite konfiskon lodra me ngjyra ylberi pasi thonë se inkurajojnë homoseksualitetin

Autoritetet në Arabinë Saudite kanë konfiskuar lodra me ngjyra ylberi dhe veshje…