Rumania është goditur nga tërmet i ri, por me një magnitudë më të vogël se parapraku.

Sipas Qendrës Mesdhetare Evropiane (EMSC), tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 ballësh të shkallës së Rihterit.

Epiqendra e tërmetit ishte 14 km larg qytetit Targu Jiu, raportojnë mediat e huaja.

“Ishte mjaft i fortë, krevati dhe dritarja dridhej”, “Isha ulur në shtrat dhe papritmas u zhvendos”, “Po dridhej shumë fort”, “Ishte mjaft e zhurmshme, dritaret dridheshin”, janë disa nga komentet në faqen e internetit të EMSC.

Kujtojmë se gjatë ditëve të fundit Rumania u godit nga një sërë tërmetesh, më i forti prej të cilëve ishte 5.2 ballë të shkallës Rihterit.

Ndryshe, ky është tërmeti i 26-të në Rumani në 69 orët e fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina thotë se trupat bjelloruse kanë hyrë në vendin e tyre – këta të fundit e thonë të kundërtën

Udhëheqësi i Bjellorusisë, Alexandar Lukashenko ka deklaruar për mediet shtetërore se forcat…

Kurti për marrëveshjen e Uashingtonit: Serbia mori gjithçka që deshi, ndërsa Kosova asgjë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka reaguar një ditë pas marrëveshjes…

Policia jep detaje për vrasjen e amerikanit në Beograd

Media e Beogradit njoftoi sonte identitetin e amerikanit të vrarë në kryeqytetin…

Trupat e gjetur në Gaza, shkaku i vdekjes nga gazi toksik

Autopsitë u kryen mbi trupat në spitalin Al-Shefa në qytetin e Gazës,…

Akuzat për nepotizëm dhe dorëheqjet

Disa nga zyrtarët, të afërmit e të cilëve janë punësuar në punë…