Momente tmerri ka përjetuar ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç. Avioni me të cilin ai po udhëtonte u godit nga rrufeja teksa ai ishte duke fluturuar mbi Lubjanën në Slloveni.

Mediat serbe raportojnë se goditja e rrufesë shkaktoi panik, por për fat të mirë nuk pati pasoja në njerëz.

Pas ngjarjes, piloti ka bërë ulje të detyruar në aeroportin më të afërt të Sllovenisë.

“U dëgjua një shpërthim i vogël, u pa një ndezje. Por askush nuk mund të bënte asgjë për ne”, citohet të ketë thënë Ivica Daçiç.

Raportohet se një stuhi e fortë goditi  Slloveninë dhe Kroacinë, ku u regjistruan më shumë se 20,000 rrufe në vetëm dy orë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zaev para largimit nga pozita e udhëheqësit në LSDM

Ish-kryetari i komunës së Strumicës erdhi në krye të partisë së tij…

“Talir 2” dhe “Tarifa” vazhdojnë me prokurorët e njëjtë të PSP-së

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot vazhdon gjykimi për rastet e PSP-së,…

Kontrolli i policisë financiare, Taravari: Dëshirojnë të bëjnë spektakël!

Kontrollet e shpeshta të policisë financiare në komunën e Gostivarit janë të…

Presidentja Osmani në Deçan: Rast shumë i çuditshëm, të helmuarit u furnizuan nga dy burime uji

Presidentja Vjosa Osmani ka qëndruar sot në Deçan për të parë situatën…

Efendi Rexhepi: E shoh si gabim të rëndë që po prodhojmë hiper kuadro hoxhallarësh

Në intervstën eksluzive dhënë TetovaSot, ish-Reisul Ulema i BFI-së, H. Sulejman ef.…