Çmimi i benzinës rritet për një denar, ndërsa dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri për një denar e gjysmë, vendosi sot Komisioni Rregullativ për Energjetikë.

Nga mesnata në shtatë ditët e ardhshme Eurosuper BS-95 do të shitet për 76,5 denarë, Eurosuper BS-98 me çmim 78,5 denarë, ndërsa çmimi i ri i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të jetë 69 denarë për litër. .

Çmimi me pakicë i mazutit rritet për 1,103 denarë për kilogram dhe tani do të jetë 42,827 denarë për kilogram.

Çmimet e reja më të larta të derivateve të naftës vijnë si pasojë e rritjes së çmimeve në bursat botërore në shtatëditorin e fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Stefanova dhe Janeva ftohen për dëshmi

Prokurorja nga Prokuroria Speciale Publike, Lile Stefanova është ftuar nga Prokuroria Themelore…

Ngjarja në Elbasan, ambasadorja Kim: Grupet e mbrojtjes së votës, të papranueshme

Krerët e Komisionit për Marrëdhëniet me Jashtë të Senatit amerikan u bënë…

Ambasadori amerikan në Moskë kthehet për konsultime në Uashington

Ambasadori i SHBA-së në Rusi, John Sullivan, tha se këtë javë ai…

Luftë me policinë në SHBA/ Dy oficerë të vrarë, një i plagosur, sulmuesi reziston nga shtëpia

Dy oficerë policie janë vrarë dhe një tjetër është plagosur deri tani…

Si ndodhi rrethimi i parë i familjes Jashari dhe si u përball Ademi me policinë serbe

Bashkëluftëtari i komandantit legjendar Adem Jashari, Jakup Nura në Frontal të T7…