Gazetari Zoran Bozhinovski është rrahur mbrëmë brutalisht nga dy persona të panjohur para banesës së tij në Manastir. Ai me lëndime të rënda është dërguar në spital dhe se po vazhdon trajtimi i tij mjekësor.

Siç thuhet në periudhën e kaluar, Bozhinovski ka publikuar një seri për krimet e supozuara në Termocentralin e Manastirit dhe ESM, ku drejtor është Vasko Kovaçevski.

Fotografitë e gazetarit të rrahur janë publikuar në rrjetet sociale.  Bozhinovski deri më tani nuk ka bërë të ditur asgjë. Kjo nuk është hera e parë që një gazetar bëhet objektiv i një sulmi fizik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Bota reagon ndaj mohimit të krimeve nga ana e Serbisë, këta të fundit hedhin fajin tek dialogu

Retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë lidhur me ngjarjet e vitit 1999,…

2 marsi, sot do mbahet manifestimi i thërritur nga Presidenti Meta. Paralajmërimet janë për të dështuar

Pasdiden e sotme do te mbahet manifestimi i therritur nga kreu i…

Reflekto o Shaqir Fetai

Sot ka ndodhur një tragjedi e rëndë! Një autobus përplotë me udhëtarë…

KFOR: Situata në Kosovë e paqëndrueshme dhe e paparashikueshme

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia në takimin me Shefat e Mbrojtjes…

Erdogani zotohet për rindërtime pas tërmetit, puna e shpëtimit përfundon

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u zotua të vazhdojë me përpjekjet e…