Lulzim Sahiti, zyrtar në komunën e Shtimes, ka njoftuar se para disa ditëve është rrrënuar bunkeri serb në qendër të Shtimes.

Sahiti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky bunker i betonizuar kishte dimensioni 3 x 2, teksa posedonte derën hyrëse metalike.

“Në qendër të Shtimes, para dy dite ky bunker u rrënua. Ishte ndërtuar në vitin 1998, në oborrin e shtëpisë së Branisllav Stakiqit! Me këtë dëshmohet se jo vetëm ushtria dhe policia serbe që ushtronte dhunë e terror shtetëror ndaj popullsisë shqiptare por edhe pakica serbe lokale ishte përgatitur me vite të tëra për të sulmuar fqinjët e tyre shqiptar”, ka shkruar Sahiti.

“ Ky bunker i betonizuar kishte dimensione 3 x 2, posedonte derën hyrëse metalike dhe kishte pesë dritare të vogla për të sulmuar në të gjitha pjesët e qytetit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kreu i inteligjencës ushtarake për Ukrainë: Lufta do të përfundojë deri në fund të vitit

Kreu i inteligjencës ushtarake i Ukrainës thotë se lufta me Rusinë po…

Ukraina korri një fitore në GJND, Rusia detyrohet të ndal pushtimin

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka urdhëruar shtetin rus që të ndalojë agresion…

NATO: Në solidaritet me Shqipërinë, po kalon periudhë të vështirë

Aleanca e Atlantikut të Veriut (NATO) i ka dërguar një mesazh Shqipërisë…

Rrahja mes dy grupeve në Skenderaj

Rrahje masive ka ndodhur mes dy grupeve të të rinjve te Stacioni…

Vdesin katër pacient nga koronavirusi, numri i viktimave në vend shkon në 25

Alsat mëson se gjatë natës së djeshme në vendin tonë janë shënuar…