Një përleshje ka ndodhur mes disa shqiptarëve në një aeroplan të linjës Prishtinë-Basel.

Në një video që ka siguruar Klankosova.tv shihet edhe një person i gjakosur.

Sipas dëshmitarëve, policia në Zvicër ka ndaluar pesë persona, ndërsa sulmuesin e ka arrestuar posa është ulur aeroplanin.

Aeroplani ishte nisur në ora 16:00 nga Prishtina për Basel.

Megjithatë, ende s’ka informata zyrtare nga policia zvicerane për këtë rast.

https://youtube.com/watch?v=-MFyVpEAUsg%3Ffeature%3Doembed
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…