Disa vjet pasi romancierja Nancy Crampton Brophy shkroi një ese të quajtur “Si të vrasësh burrin tënd”, burri i saj u gjet i qëlluar për vdekje në klasën e tij në Institutin Kulinar të Oregonit në Portland. Derisa ajo ese mund të ngjallë dyshimet për hetuesit, gjyqtari gjykues e ka konsideruar atë të papranueshëm si provë me arsyetimin se mund të rezultojë paragjykues.

Megjithatë, duket se çështja është mjaft solide, pasi nuk kishte shenja vjedhjeje në vrasje, dhe minibusi i Brophy-t u pa duke mbërritur dhe duke u larguar nga vendi i ngjarjes rreth kohës së të shtënave.

Gjyqi ndaj Brophy pritet të zgjasë shtatë javë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zbulohen armë në Strugë, arrestohet një person

MPB njofton se dje është arrestuar një person në Strugë për shkak…

Prej sot qytetarët e Kumanovës, Tetovës dhe Prilepit detyrimisht me maskë, facoletë apo shall

Në Prilep, Kumanovë dhe Tetovë prej sot është e detyrueshme mbajtja e…

Të respektohet masa për vetizolim

Ministri i brendshëm Naqe Çulev në pres konferencën e sotme njoftoi për…

Raketa kineze në afërsi të Tokës, NYT: A do të dënohet Kina nëse mbetjet e raketës shkaktojnë dëme në një vend tjetër!

Mbetjet e raketës kineze po enden në orbitë dhe pritet që të…

Bomgartner: Në qershor do të organizohet konferencë e posaçme mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit

Ambasadori i Francës në vend, Siril Bomgartner në ClickPlus në TV21 tha…