Negociatorët e Rusisë dhe Ukrainës janë ulur për bisedime sërish, ka thënë një zëdhënës nga Ukraina.

Ukraina shpreson të sigurojë një armëpushim dhe tërheqje ruse, por deri më tani Rusia ka rënë dakord vetëm për korridoret humanitare për evakuimin e civilëve, shkruan Skynews.

Më herët, SHBA-ja tha se nuk kishte parë asnjë provë se Vladimir Putin i Rusisë është i gatshëm të de-përshkallëzojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Jehona e daljes deri ora 11:00 është 14.18 përqind

Kryetari i KSHZ-së Aleksandar Dashtevski në konferencën e dytë për shtyp deklaroi…

Përkeqësohet situata me virusin në Tetovë.Nëntë të vdekur dhe 124 janë në oksigjen

Nëntë persona të vdekur në Tetovë.Ky është bilansi për 24 orët e…

Përgjaket sërish SHBA/ 1 i vdekur dhe 5 të plagosur nga një sulm në Teksas

Një burrë i armatosur ka hapur zjarr në një fabrikë duke lënë…

Studenti kthehet nga Nju Jorku dhe infekton 70 persona, Kina mbyll qytetin me 10 milionë banorë

Një qytet i madh kinez ka miratuar masa dramatike karantine kundër koronavirusit…

Shifra alarmante në Britani – rekord ditor, mbi 122 mijë raste me coronavirus

Britania e Madhe ka regjistruar 122,186 raste të reja të coronavirusit dhe…