Disa shërbime komunikimi janë kthyer në Rripin e Gazës, sipas ofruesit të telekomunikacionit Paltel.

Paltel tha herët të dielën se ekuipazhet kanë punuar për të riparuar dëmtimet në infrastrukturën e rrjetit të brendshëm. Ai tha se shërbimet e linjës fikse, celulare dhe të internetit të ndërprera të premten “për shkak të agresionit të vazhdueshëm” po riktheheshin gradualisht.

Një anëtar i ekuipazhit të NBC News në Rripin e Gazës tha gjithashtu se interneti dhe komunikimet po funksiononin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ramush Haradinaj flet për rrezulltatin e zgjedhjeve, ja çka thotë

Ramush Haradinaj ka thënë se është vërtetuar që ishte vendim i drejtë…

Shoqata e mjekëve harroi Canën dhe Demirin! Hasani: Ndarjet në bazë etnike më së paku duhet të ndodhin te mjekët

Ilir Demiri që në fillim të pandemisë është në vijën e parë…

Edhe një vrasje në Serbi – biri vret babanë

Edhe një vrasje në shtetin serb pas dy krimeve masive që ndodhën…

Sveçla: Afër 700 afganë janë strehuar në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla tha për Radion…

Serbia vazhdon përkrahjen e agresionit rus në Ukrainë, Daçiq: Ata që kërkojnë t’i vendosim sanksione Rusisë, janë kundër Serbisë

Serbia zyrtare vazhdon të përkrah agresionin e Rusisë ndaj Ukrainës. Kryetari i…