Mbi 7,000 mysafirë kanë bërë rezervimet, që të jenë ndër të parët që shërbehen në restorantin e parë nënujor evropian.

I ndodhur në një bregdet të pjesës më jugore të Norvegjisë, objekti nga jashtë, më shumë ngjanë sikur të jetë fundosur pjesërisht në Detin e Veriut.

Under që në gjuhën norvegjeze nënkupton mrekulli, është ndërtuar nga e njëjta kompania që ka krijuar Pallatin e Operës në Oslo, si dhe memorialin 9/11 në New York.

“Kalimi nga rruga për në hapësirën nën ujë, është shumë e shpejtë. Këtu pamja është e mahnitshme, origjinale dhe jo akuarium” ka thënë një prej inxhinierëve.

Tavani i lartë tetë metra si dhe paneli gjigant prej xhamit, lejon 40 mysafirëve të shikojnë botën nënujore. Ndërtimi është i fortë dhe mund t’i përballojë të gjitha kushteve atmosferike, madje edhe valëve të fuqishme.

Mirëpo, të interesuarit për shërbimet e këtij restoranti, duhet të përgatisin 380 euro, për një drekë me disa lloje ushqimesh deti dhe specialitete të zonës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…