India sot raportoi 126.789 raste të reja të coronavirusit, rritja më e lartë një ditore e infeksioneve që nga fillimi i pandemisë.

Kjo është dita e dytë radhazi që vendi ka raportuar një historik të lartë të rasteve të reja, raporton cnn.

India është mes një vale të dytë të pandemisë pas pikut të mëparshëm në rastet e muajit shtator të vitit të kaluar.

Shteti i Maharashtrës vazhdon të raportojë vdekjet dhe rastet më të larta në vend, sipas Ministrit të Shëndetësisë, Harsh Vardhan dhe disa shtete të tjera gjithashtu kanë parë një “ngritje” në raste.

Ndryshe, zyrtarët shëndetësorë të shtetit Maharashtra, Odisha dhe Punjab thanë se po përballen me mungesë të vaksinave kundër COVID-19. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…