Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 1.825 teste, ndërsa janë regjistruar 115 raste të reja me COVID-19.

Sipas qyteteve: Shkup-32, Kumanovë-7, Dibër-8, Shtip-14, Prilep-2, Tetovë-10, Veles-2, Ohër-3, Gostivar-11, Gjevgjeli-3, Kriva Pallankë-3, Koçan-1, Probishtip-1, Berovë-8, Dellçevë-3, Sveti Nikollë-4 dhe Kërçovë-3.

Tre persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi në moshën 62 dhe 68 vjeç dhe një pacient nga Struga në moshën 68 vjeç, të gjithë në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 13.308.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…