Tirana zyrtare do të duhej të ngritë çështjen e
Krahinës shqiptare mbi pasivizimin si pastrim etnik, mos përfaqësimi dhe mos zhvillimi që jan diskriminime ku kan prekur kufinjtë e segregacionit, racizmit dhe aparteidit.

Presheva, Medvegja e Bujanoci, duhet shtruar se jemi Rajoni më i pazhvilluar dhe më i diskriminuar në gjithë Evropën, prandaj do të duhej diskutuar në Asamblen e Pērgjithshme të OKB-ës.

*Nga data 10.10.2023, Republika e Shqipërisë, nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, u zgjodh anëtare e Këshillit të Drejtave të Njeriut, për periudhën 2024-2026.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mickoski kërkon zgjedhje të reja parlamentare

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një dalje për media tha se…

Të shtëna me armë në Prishtinë, plagoset një person

(E plotësuar) – Një person është plagosur nga të shtënat me armë…

Aksidenti në Bullgari, edhe tre të mbijetuar pritet të kthehen në Shkup

Edhe tre të mbijetuar nga aksidenti tragjik në “Struma” të Bullgarisë pritet…

​Zvicra bën thirrje për “bashkëpunim intensiv” me NATO-n

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Zvicrës, Thomas Sussli bëri thirrje për…

Marrëveshja Kosovë – Serbi e rëndësishme për paqen në rajon

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sot në margjinat…