Në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të BDI-së, ndonëse u zgjodh kryesia e re me një përfaqësim proporcional, megjithatë Gostivari u ndje “i diskriminuar”! Përveç Talat Xhaferit, kundër kësaj kryesie të re, si propozime të Ali Ahmetit, liderit të shqiptarëve të RMV-së, doli edhe Shaqir Fetai.
Se përçarja e kësaj partie është shumë serioze, këtë e deshmoi edhe rebelimi i Shaqir Fetait, i cili në një event të BFI-së, derisa duhej të mbahej mbledhja e Keshillit të përgjithshem të BDI-së, i dha fjalë përshëndetëse liderit të “BESA”, Bilall Kasamit! A është ky një ripozicionim politik i Shaqir Fetait?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Organizohet ceremonia e dytë e dërgimit të ushtarëve të Kosovës me Gardën Kombëtare të Iowa-s në mision paqeruajtës

Në Qytetin Johnston në SHBA u organizua ceremonia e radhës me rastin…

Një e treta e amerikanëve nuk do të vaksinohen kundër COVID-19 – zbulohen edhe arsyet

Një e treta e amerikanëve nuk do të vaksinohen kundër COVID-19, tregojnë…

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve…

Escobar: Serbia të vendosë sanksione ndaj Rusisë pas formimit të qeverisë së re

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin…

Presidentja Osmani në Austri bëri thirrje për liberalizim të vizave dhe diskutoi për potencialin e të rinjve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në vazhdën  e vizitës zyrtare në Austri,…