Sela pas dështimit të shtatë me hapjen e negociatave, dorëheqja e treshes Zaev-Dimitrov-Osmani, akt moral

Pas raportimeve për dështimin e sërishëm të vendit në marrjen e një date për hapje të negociatave për anëtarësim në BE, ka reaguar Ziadin Sela, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Në një postim në twitter,Sela ka theksuar se “Për 3 vjet, Zoran Zaev, Nikola Dimitrov dhe Bujar Osmani kanë gënjyer dhe mashtruar qytetarët për hapjen e bisedimeve për BE. Sot, për herë të shtatë me radhë, ata dështuan përsëri të marrin një datë për fillim të bisedimeve.”

Sela shton se “Nesër, qeveria e tyre e re – e vjetër, mbush 100 ditë dhe dorëheqja do të ishte një akt moral.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…