Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahu, në një deklaratë të shkurtë për media, reagoi ndaj konferencës për shtyp të ministrit të Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, i cili kërkoi shkarkimin e saj, sepse e ka hequr tabelën të Ministrisë me çka ka shkaktuar reagim nga Greqia.

“Unë nuk e injoroj realitetin, por nuk do të lejoj krijimin e një realiteti tjetër. E drejta demokratike, por është obligim moral i çdo qytetari që kur të shoh padrejtësi, të reagoj ndaj të njejtës. Tabela është trashëguar dhe nuk egziston tabelë e re dhe e vjetër. Egziston vetëm një tabelë në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale. Në nderkoh duhet të i falenderohemi zëvendes kryeministres për çështje ekonomike, që nuk e ka ndryshuar tabelën dhe me këtë thellësisht në vete e pranon se kjo është Republika e Maqedonisë dhe ky është populli maqedonas”, deklaroi Mizrahi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…