Ministria e Jashtme izraelite ka thirrur ambasadorin rus në Izrael në shenjë proteste pas deklaratave të Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov se Hitleri ishte gjithashtu me origjinë hebreje dhe se antisemitët më të mëdhenj janë pikërisht hebrenjtë.

Ministri i Jashtëm izraelit Yair Lapid tha se Izraeli pret të marrë një falje për fjalët e Lavrov.

“Fjalët e tij janë të pafalshme, ambasadori do të thirret për konsultim”, tha Lapid.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pse u takuan me mëngjes Vuçiq dhe shefi i UNMIK-ut?

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua mëngjesin e sotëm me shefin…

Numërohen 600 mijë vota në Kosovë, këto janë tre partitë që po kryesojnë

Tashmë në Kosovë janë numëruar 600 mijë vota ose 33.45% të totalit.…

Kurti e nis mbledhjen e Qeverisë me mirënjohje për Kroacinë

Kryeministri Albin Kurti e ka nisur mbledhjen e Qeverisë duke shprehur mirënjohje…

Imazhet rrëqethëse nga Brazili ku janë hapur qindra varre për të vdekurit nga coronavirusi

Brazili është duke u përgatitur për skenarin më të keq të mundshëm,…

Arrestohet Boban Tomovski, krahu i djathtë i Sedat Pekerit

“Më në fund, është arrestuar lideri i organizatës kriminele Boban Tomovski, i…