Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, përmes një postimi në Twitter, ka reaguar në lidhje me marrëveshjet e Procesit të Berlinit.

Ai në lidhje me këtë u shpreh se Kosova ndoqi shembullin.

“Kosova ndoqi shembullin. Sot Kuvendi i Kosovës ratifikoi të tri marrëveshjet e mobilitetit të nënshkruara në Samitin e Procesit të Berlinit. Mezi pres t’i shoh të gjithë qytetarët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor që të shijojnë përfitimet shumë shpejt”, ka shkruar Sarrazin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti pas takimit me Macron: Me Serbinë nuk diskutojmë për statusin e Kosovës por për marrëdhëniet tona

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vazhduar të potencojë  se pavarësia, integriteti…

Dodik del jashtë kontrollit: Jam krenar që i kam mbrojtur Karaxhiqin dhe Mlladiqin

Sot, njeriu i parë i SNSD-së, Milorad Dodik, vlerësoi lëvizjet e turpshme…

Protesta e serbëve në veri, Policia e Kosovës: Kemi bërë planifikimet operacionale – qytetarët të mos bien pre e provokimeve

Policia e Kosovës, ka dalë me një njoftim sa i përket protestës/tubimit…

Bie mbështetja mes republikanëve në Senat për ta shpallur fajtor ish Presidentin Trump

Republikanët në Senatin Amerikan duket se po heqin dorë nga mundësia për…

Priftërinjtë serbë në Mal të Zi kënduan “kur ushtria kthehet në Kosovë”, vijnë reagimet e ashpra nga Kosova

Në ceremoninë e shugurimit të Mitropolitit të Kishës Ortodokse Serbe në Mal…