VMRO-DPMNE-ja opozitare ka akuzuar ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovski për deklarata të rrejshme. Këto akuza vijnë pasi Spasovski në paraqitjen e tij të sotme në “Utrinski Brifing” tha se lideri i opozitë, Hristijan Mickoski ka pasur kontakte me një nga të arrestuarit për aferën “Mafia”.- Advertisment –

Nënkryetari, Aleksandar Nikollovski në konferencën e sotme për shtyp tha se “Mickoski me të vetmin njeri që ka pasur kontakte, dhe që mund të jetë i përfshirë në aferë është kryeministri Zoran Zaev.

“Këto janë gjëra qesharake, LSDM ka disa ditë që po plason lajme plotësisht të rreme, ‘fake news’ klasike, për të fshehur përgjegjësinë, duke menduar se këto do të defokusojë publikun. I vetmi person me të cilin Mickoski kishte kontakte në periudhën e kaluar dhe që mund të ketë lidhje me këto gjëra, është Zoran Zaev, me të cilin ai ka pasur takim liderësh”, tha Nikollovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…