Rasim Selmanaj ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në strukturat e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Lajmin e ka dhënë vet Selmanaj në një prononcim të shkurtër për Telegrafin.

“Nuk kam çfarë të shtojë pos që jam liruar nga strukturat e partisë. Mbetem anëtar i thjeshtë i AAK-së”, tha Selmanaj për Telegrafin.

Edhe moderatori i “Debat Plus”, Ermal Panduri gjatë emisionit të sotëm përmendi dorëheqjen e Selmanajt si zhvillim me interes për publikun.

“Rasim Selmanaj paska dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në parti. Është një lajm interesant”, ua ka kumtuar lajmin Panduri panelistëve derisa po diskutohej për aktualitetin politik në vend.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës u radhit në vendin e katërt në zgjedhjet e 14 shkurtit duke fituar 7.57 për qind të votave.

Selmanaj në zgjedhjet e 14 shkurtit ishte kandidat për deputetë nga lista e AAK-së.

Pë shumë vite Selmanaj ka bartur funksione të larta në AAK, duke u zgjedhur për dy mandate kryetar i Deçanit dhe deputet i Kuvendit të Kosovës në dy legjislaturat e fundit./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…