Shërbimi Sekret i Ukrainës raportohet se ka vrarë njërin nga negociatorët ukrainas, i cili ishte pjesëmarrës në negociatat me Rusinë.

Denis Kireev thuhet se fillimisht është arrestuar dhe më pas është qëlluar për vdekje, raporton Pravda.

Sipas burimeve të tyre, ai është dyshuar për tradhti, pasi Shërbimi i Sekret i Ukrainës kishte të dhëna të qarta për tradhtinë e Kireev, duke përfshirë bisedat telefonike.

Kujtojmë, Zelensky gjatë ditës së sotme është deklaruar se nuk është larguar nga Ukraina, ndryshe se çka raportonin mediat ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mbi 2.3 milionë të infektuar në botë/ Besueshmëria e medias në kohën e Covid-19

Edhe disa javë pas ndërprerjes së papritur të jetës prapë të shoqëron…

31 azilantë kthehen nga Gjermania, dërgohen në kamp

Alsat mëson se gjatë ditës së sotme nga Gjermania do të kthehen…

Rasti i 2.1 milionë eurove, Labinot Gruda e pranon fajësinë

Labinot Gruda, një nga të pandehurit në rastin e vjedhjes së 2…

Ngrihen akuza kundër 11 personave për abuzime me dhënien e pasaportave

Prokuroria themelore publike në Shkup ngirit aktakuzë kundër 11 personave lidhur me…