Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pyetur për refuzimin e Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për të marrë pjesë në samitin e BE-Ballkani Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë.

Ai është shprehur se Vuçiq nuk ka asnjë rrugë tjetër përveç se të vijë në samit, shkruan Abcnews.

“Për qëllime të politikës së tyre të brendshme. Serbia do të jetë në samit. Vuçiç nuk ka asnjë rrugë tjetër përveç se të vijë në samit. E kundërta do të ishte katastrofë për të dhe për Serbinë” tha Rama.

Këto komente ai i ka bërë një bashkëbisedim me qytetarët dhe gazetarët, para samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rikthimi i kuvendit, LSDM-ja kërkon përgjigje me shkrim nga Xhaferi

LSDM-ja nuk do të heqë dorë nga nisma për rikthimin e Kuvendit…

Phillips: Asociacioni është i tepërt, serbët kanë mjaft të drejta në Kosovë

Drejtori i Programit për Paqen dhe të Drejtat në Universitetin Columbia, David…

Dorëzohen 522 apartamente në Laç/ Kompleksi i banimit dhuratë e qeverisë turke

Gëzimi dhe emocionet nuk fshiheshin dot nga portreti Edi Ramës, kur mbërriti…

“Zhduket” Kastriot Rexhepi

Pasi filloi seanca kuvendare për mosbesimin e Qeverisë, kryetari Talat Xhaferi dha…

Kurti: Situata ekonomike është përmirësuar gjatë pesë muajve të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë hyrëse dhe…