Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në Bruksel me Sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken.

Lajmi bëhet i ditur nga burime të Klan News. Sipas këtyre burimeve, takimi mes Ramës dhe Blinken pritet të ndodhë rreth orës 17:30.

Kujtojmë se pak javë më parë, Sekretari amerikan Antony Blinken firmosi vendimin për ta shpallur “non grata” në SHBA ish-Kryeministri Sali Berisha dhe familjarët e tij. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…