Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, duke iu referuar disa të dhënave për rastet e reja të infektimeve nga COVID-19 në dy javët e fundit shkuar se Shqipëria është një nga dy vendet më pak të prekura.

Kreu i qeverisë shqiptare shprehet se në dy javët e fundit Shqipëria dhe Islanda janë vendet më pak të prekura në Evropë.

Në matjen globale të dy javëve të fundit për uljen e rasteve të infektimeve, Shqipëria dhe Islanda, figurojnë si dy vendet me më pak raste infektimesh në kontinentin tonë“, shkruan Rama.

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë u regjistruan vetëm 5 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë./tvklan

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rrënohet bunkeri serb në qendër të Shtimes

Lulzim Sahiti, zyrtar në komunën e Shtimes, ka njoftuar se para disa…

Zaev në Prishtinë: Hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës

Vizita e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev, në Prishtinë është e para e…

Te i Madhi Zot arrinë vetëm përkushtimi i të devotshmit

Mesazh për Kurban Bajramin, 2021 Me të vërtetë, Ne të kemi dhënë…

Kuvendi të premten mban dy seanca, pritet të votohen marrëveshjet ndërkombëtare

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, pas mbledhjes së…

Nxënësit kërkojnë paraburgim për mësuesin që rrahu nxënësin me mjet metalik

Nxënësit e shkollës së mesme “Ibrahim Temo” nga Struga sot e bojkotojnë…