Kryeministri Edi Rama tha Basha humbi zgjedhjet me qeverinë e tij pasi mori 6 ministri.

Nga foltorja e Kuvendit shefi i qeverisë tha se ne fituam kur Saliu ishte në pushtet me gjithë hordhinë e tij.

Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit, ka ironizuar lidhur me pretendimet e opozitës për blerje votash. Sipëas tij, PS mundi Berishën kur kishte në dorë të gjithë shtetin e është ironike të deklarohet se kanë nevojë të blejnë vota për me mund Bashën.

“Mundëm Berishën kur ai mbante në dotë të gjithë shtetin, e s’mundkemi dot Ervin Duman. PS s’ka nevojë të blejë votash sepse kemi dëshmuar historikisht se jemi shumicë në të gjitha zgjedhjet”, deklaroi Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…