Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, deklaron se raketat ruse kanë goditur dhe shkatërruar plotësisht aeroportin rajonal të Vinnytsia.

Qyteti i Vinnytsia ndodhet në Perëndim të Ukrainës, rreth 257 kilometra nga kryeqyteti ukrainas, Kiev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Raportohet për luftime tjera të ashpra në Luhansk dhe Donetsk

Zyrtarët ukrainas dhe Ministria ruse e Mbrojtjes kanë raportuar një ditë tjetër…

Shtime, në një kishë shfaqen grafite me shkronjën “Z”

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës gjatë patrullimit kanë vërejtur se persona deri…

Pekevski: Shtete të tjera janë prapa vetos bullgare

Analisti politik Sinisha Pekevski beson se vetoja bullgare nuk është qëndrim i…

ASH: Vendimi për 27 prillin, dëshmoi lidhjen e dy regjimeve

Aleanca për Shqiptarët vlerëson se çdo shkelje e ligjit e veçanërisht veprat…

VIDEO / Jep dorëheqje një funksionar i BDI-së në qeveri

Zëvendës ministri i shëndetësisë nga radhët e BDI-së, Asim Musa,  para ca…