Disa pika kufitare në Kosovë kanë një fluks të shtuar udhëtarësh. Këtë mëngjes bëhet me dije se një numër i madh qytetarësh që kanë mbaruar pushimet po kthehen në vendet e tyre ku punojnë dhe jetojnë duke lënë Kosovën.

Qendra Kombëtare për Menaxhimin e Kufirit njofton se problem është për të dalë nga Kosova, ku në disa pika kufitare radhët janë të gjata dhe duhet të presësh disa orë.

Pika kufitare në Merdarë është ajo që ka më shumë probleme, ku qytetarë detyrohen që të presin dhe mbi 3 orë për të përfunduar proceduar në kufi.

Po ashtu dhe në pikën kufitare Dheu i Bardhë, radha është e gjatë dhe pritja shkon deri në 2 orë, ndërsa në doganat e tjera nuk ka probleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…