Pasi Lëvizja Myslimane për Reforma në BFI ka reaguar dhe ka tërhequr vërejtjen kundër shkrimeve dhe informatave paçavurë që po i publikojnë “posllushnikët” e Shaqir Fetait dhe, mbase edhe pas reagimit të sotshëm nga ana e Ambasadës Suedese lidhur me një informatë sa amatore aq edhe sharlatanteske, sa të pistë aq edhe ofendues për diplomaten suedeze, menjeherë ka reaguar Shaqir Fetai dhe shkrimi është korrigjuar dhe sjellë paksa në normat e shkrimit normal!
LMR në BFI ka kohë që tërheq vërejtjen për punë amatoreske dhe të papërgjegjshme në këtë Instuticion, sidomos në raport me gjuhën shqipe dhe, pergjithësisht, me kulturën shqiptare. Në rrjetet sociale personale secili mund të “pallamudë” çfarë të dojë, por jo edhe në faqet zyrtare dhe nga personat publik!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0RM7kFZb9AKJEBoa4uHNLR1LCKWK8eKsKw1igKxLDSkeyxVivfNiEVBKhCmMtZkqFl&id=100064725553512&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Protestuesit ia ndërpresin fjalën Trendafilovës me fishkëllima

Disa aktivistë të PSD-së ia kanë ndërprerë fjalën kryetares së Dhomave të…

Kryqi në Presillë të Krushevës me leje të Shaqir Fetait?!

Presilla, katund shqiptarësh, e rrethuar me katunde etnikisht maqedonase, shtrihet në komunën…

Varhelyi në Rinas: 145 mijë vaksinat Pfizer, dhuratë nga BE

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Rinas me komisionerin Oliver Varhelyi,…

Qeveria kosovare: Kemi rritur sasinë e rezervave shtetërore

Kosova ka rritur sasinë e rezervave të saj shtetërore, tha të shtunën…

Sela: E çuditshme, Zaev është shumë kritik ndaj meje kurse kryeministri u bë me ndihmën time

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, sonte në “Click Plus” në…