Qeveria në prag të vizitës së kryeministrit grek Aleksis Cipras në vend, në godinën e Qeverisë ka vendosur pllakën me emrin e ri të shtetit, respektivisht, Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut” është shënuar në tri gjuhë, në gjuhën maqedonase, shqipe dhe angleze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shkupjani i prekur nga koronavirusi, shëtitet nëpër Ohër

Për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “mosrespektim të masave…

Problemet me ujin në Tearcë, “BESA” kërkon dorëheqjen e kryetarit të Komunës

“Për fat të keq sot, Instituti i Shëndetit Publik në Tetovë, ka…

Kryeministri Kurti: Javën e dytë të Dhjetorit mund të ndodhë takimi me Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është diskutuar mundësia që në…

Steinmeier u zgjodh për mandatin e dytë si president i Gjermanisë

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier u rizgjodh të dielën për një mandat tjetër…

Mbi 221 mijë bashkatdhetarë arritën në Kosovë gjatë muajit korrik

Mbi 221 mijë bashkatdhetarë kanë arritur në Kosovë gjatë muajit korrik. Zyra…