Qeveria sot do ta mbajë mbledhjen e parë për vitin 2020 me disa pika.

Siç njoftojnë nga shërbimi qeveritar për marrëdhënie me publikut, në këtë mbledhje do të shqyrtohet dhe do të merret vendim me Propozim për caktimin e zëvendëskryeministrave të Qeverisë.

Qeveria sot do të shqyrtojë dhe miratojë vendimin për Propozimin për emërim të kryetarëve dhe anëtarëve të komisioneve qeveritare si dhe Propozimin për emërimin e kryetarëve dhe anëtarëve të komisioneve të posaçme qeveritare.

Mbledhjen do ta kryesojë kryeministri i ri teknik, Oliver Spasovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…