Sipas informatave të Alsat, nesër në mbledhjen e Qeverisë do të vendoset nëse për hyrje në shtet do të duhet certifikatë për vaksinim ose vërtetim përmes të cilit dëshmohet se e keni kaluar Kovid-19. Gjithashtu masa kufizuese se kush mundet dhe kush nuk mundet të hyjë në objektet gastronomike do të zgjerohet e dhe për në bastore dhe Qendrat e mëdha tregtare, ndërkohë që nuk përjashtohet mundësia që kjo të vlej edhe për super-marketet e mëdha. Kontrollin se dikush është i vaksinuar apo kush posedon vërtetim se e ka kaluar Kovid-19, do ta kryejnë personat e angazhuar nga vetë firmat. Nëse Inspektorati Shtetëror i Tregut hasë në persona të lëshuar në objektet e lartpërmendura pa dokumentet përkatëse, firma do të gjobitet me dhjetëra mijëra euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…