Qeveria ka mbajtur mbledhje elektronike, e 88-ta me radhë, në të cilën u miratuan dy vendime dhe një nismë.

U miratua vendimi për të kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani dhënien e autorizimit zëvendëskryeministrit të parë Besnik Bislimi për nënshkrimin e marrëveshjes dypalëshe për bashkëpunimin për zhvillim ndërmjet Kosovës dhe Dukatit të Madh të Luksemburgut.

Po ashtu u miratua vendimi për të kërkuar nga presidentja e Republikës së Kosovës dhënien e autorizimit zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi për nënshkrimin e amendamentit 2 të marrëveshjes financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për Programin IPA 2015.

Në mbledhjen e sotme u miratua në parim edhe nisma për plotësim dhe ndryshim të marrëveshjes financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për Programin IPA 2014.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Çulev paralajmëron masa të reja

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev sot njoftoi se do…

Rexhail Ramadani: Të abuzosh pushtetin kundër oponentëve është shkelje shumë e rëndë

Doktori i mirënjohur Ramadani, përmes postimeve në rrjetin social facebook ka komentuar…

Eurodeputetja gjermane- Thaçit: Mos luaj me Kushtetutën, derisa njerëzit po vdesin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, tashmë ka filluar konsultat me…

GJAK I PAPASTËR: Hetimi i IRL në klinikën e Zhan Mitrev tronditi Maqedoninë e Veriut

Hulumtimi i fundit i publikuar i IRL (Investigative Reporting Lab) është objekt…

Zelensky i thotë Putinit se është koha për t’u takuar

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i ka bërë thirrje homologut të të…