Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot me fillim nga ora 15:30, përmes një video-konferencë pritet të mbajë mbledhjen e saj të 64-të.

Në seancën e sotme do të rishikohen dhe do të miratohen procesverbalet e mbledhjes së 71-të nga Shtabi kryesorë për koordinim dhe menaxhim me krizën e shkaktuar nga Covid-19 që u mbajt me 10 qershor 2020.

Në këtë seancë, me propozimin e Ministrisë së Ekonomisë në rendin e ditës, ndër të tjera, është edhe Informacioni në lidhje me Programin për Subvencioneve, respektivisht programi për bashkëfinancimin e ngjarjeve për vitin 2020.

Qeveria do të rishikojë informacionin për vënien në funksion të faqes së internetit për donacione elektronike, solidarnost.gov.mk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…